Po zakończeniu gwarancji producenta nadal będziemy dbać o Twoją instalację. Zapewniamy stały serwis, gwarantując długotrwałą niezawodność. Nasze solidne i trwałe rozwiązania zapewnią Ci komfort i spokój na wiele lat. Chętnie odpowiemy również na najczęściej zadawane pytania, rozwiewając wszelkie wątpliwości dotyczące instalacji i użytkowania.

Dlaczego warto wybrać Certyfikowanego Instalatora?

Zyskujesz kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji projektu. Od precyzyjnego doboru jednostki przez wykonanie odwiertów aż po montaż wszystkich elementów w jeden spójny system – w całości realizujemy własnymi siłami. Nie zlecamy żadnych prac podwykonawcom, co pozwala nam zachować pełną kontrolę nad każdym etapem realizacji i gwarantuje najwyższą jakość całego systemu.

Zaufaj naszym ekspertom, którzy łączą innowacyjność, efektywność i ekologię, aby zapewnić Ci najlepsze rozwiązania. Dzięki gruntowej pompie ciepła Twój dom będzie ogrzewany w sposób ekonomiczny i ekologiczny, co przyniesie korzyści Tobie i Twoim bliskim przez wiele lat.

Skontaktuj się z nami, abyś mógł dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z instalacji gruntowej pompy ciepła z wymiennikiem pionowym przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji dla Twojego domu.

Zalety gruntowej pompy ciepła

Postaw na długoterminową inwestycję! Pompy ciepła to rozwiązanie, które będzie Ci służyć przez wiele lat, jedynie wymagając minimalnej konserwacji. Są one synonimem trwałości i niezawodności. Wybierz technologię, na której możesz polegać!

Zapomnij o ciągłym „dokładaniu” do pieca. W przypadku pomp ciepła, sterowanie działa całkowicie bezobsługowo – po prostu ustawiasz stałą temperaturę np 220C i masz komfort użytkowania bez dodatkowych zmartwień! Czujnik pogodowy pomaga dostosować pracę pompy do warunków panujących na zewnątrz.

80% energii, którą dostarczasz do swojego domu, jest zupełnie bezpłatna. Płacisz tylko za 20% energii, a resztę czerpiesz bez kosztów z naturalnych źródeł, które daje natura. Pompa ciepła zużywa jedynie niewielką ilość energii elektrycznej do transportu ciepła pomiędzy budynkiem a gruntem. To realne korzyści finansowe i ekologiczne. Większość energii pochodzi z darmowego, ekologicznego źródła.

Pompa ciepła gruntowa

Schemat działania Gruntowej Pompy Ciepła.

Schemat działania Pompy ciepła 2

W sondach pionowych w układzie zamkniętym, krąży czynnik roboczy – roztwór glikolu, który pobiera ciepło z ziemi i przekazuje go do parownika. Temperatura w ziemi wynosi ok 7-120C.

Schemat działania Pompy ciepła 3

W parowniku jest czynnik chłodniczy – gaz R407 lub R32 o niskiej temperaturze wrzenia. Po Przekazaniu ciepła z ziemi, czynnik ten zaczyna zmieniać stan skupienia z ciekłego na parowy – zaczyna parować i trafia do sprężarki.

Schemat działania Pompy ciepła 4

Postać gazowa czynnika chłodniczego jest zasysana przez sprężarkę, w wyniku czego dochodzi do sprężenia, czyli podniesienia jego temperatury i ciśnienia.

Schemat działania Pompy ciepła 5

Sprężona, gorąca para przechodzi do skraplacza i styka się z chłodniejszym systemem ogrzewania domu, w wyniku czego następuje skraplanie czynnika chłodniczego – gazu R 407 lub R32.

Schemat działania Pompy ciepła 6

W procesie skraplania czynnika chłodniczego dochodzi do przekazania ciepła do systemu ogrzewania w domu i do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Schemat działania Pompy ciepła 7

Skroplony czynnik roboczy znajdujący się pod wysokim ciśnieniem przekazywany jest do zaworu rozprężnego, gdzie następuje jego gwałtowne rozprężenie i ochłodzenie.

Schemat działania Pompy ciepła 8

Schłodzony i rozprężony czynnik roboczy przepływa do parownika, gdzie sondy pionowe za pomocą roztworu glikolu przekazują chłód z gazu do ziemi, jest tam on ogrzewany i cały cykl rozpoczyna się od nowa.

80% ciepła pochodzi z samego gruntu i jest przekazywane do parownika przez gruntowy wymiennik wypełniony czynnikiem chłodniczym. Dzięki sprężeniu w sprężarce, to naturalne ciepło trafia do instalacji grzewczej czyli ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego.

Rezultat? Ciepłe i komfortowe wnętrze oraz gorąca woda użytkowa, wszystko to przy minimalnych kosztach eksploatacji.

Wykorzystując energię z natury, wydajesz znacznie mniej niż przy tradycyjnych metodach ogrzewania. W standardowym budownictwie przy zapotrzebowaniu na ciepło według nowych warunków technicznych , pompa ciepła gruntowa na każde 100 m² zużywa ok 2000-3000 kWh prądu rocznie. Ta wartość jest uśredniona i zależy od różnych czynników jak np.: temperatura utrzymywana w budynku, izolacja fundamentów i ścian, jakość i ilość okien, dach i system grzewczy. Należy jeszcze do tego dodać energię potrzebną na przygotowanie ciepłej wody użytkowej – około 1000 kWh rocznie. Energia ta jest zależna od ilości osób zamieszkujących dom oraz od ilości wody pobieranej np. do kąpieli, czy zmywania naczyń.

Przykładowe koszty dla domu 150m.

Koszt ogrzewanie domu pompą ciepła
Przykładowe koszty związane z ogrzewaniem dla domu 150m2

Wykres przedstawia szacunkowe koszty ogrzewania zależne od różnych czynników (temp. zadanej w domu, ilości zużywanej wody, itp)

Zastanawiasz się, jakie są koszty instalacji gruntowej pompy ciepła?

To pytanie otwiera drzwi do świata możliwości i oszczędności.

Inwestycja w pompę ciepła to nowoczesne podejście oraz krok w stronę ekologicznego ogrzewania i długoterminowa oszczędność na rachunkach za energię. Cena gruntowej pompy ciepła jak i koszt instalacji zależy od wielu czynników, takich jak typu urządzenia, który wybierzesz – pompa On/Off czy pompa inwerterowa, jej mocy np. 8kW czy 30 kW oraz poziomu skomplikowania układu w kotłowni.

Moje ciepło
Czyste powietrze
Ulga termomodernizacyjna

Pierwszym krokiem jest dokładne zapoznanie się z parametrami budynku. W oparciu o dane oraz potrzeby klienta, dobieramy odpowiednią moc źródła ciepła i przedstawiamy ofertę produktową i cenową. 

Po zatwierdzeniu oferty przez inwestora podpisujemy umowę i przystępujemy do wykonania zadania.

Miejscem odwiertów jest obszar wokół budynku. Przed wykonaniem sond pionowych konieczne jest przygotowanie terenu poprzez usunięcie wszelkich przeszkód i zlokalizowanie innych sieci biegnących w gruncie. Należy wziąć pod uwagę, że dla odwiertów głębszych niż 30mb kluczowe jest opracowanie projektu robót geologicznych, który określa miejsce wykonania głębokich odwiertów i dostosowuje je do warunków gruntowych oraz zapotrzebowania budynku na energię określając ich ilość i głębokość. W przeciwieństwie do instalacji pompy ciepła z wymiennikiem poziomym nie jest wymagane posiadanie odpowiednio dużej działki, ponieważ odwierty zajmują niewielką powierzchnię.

Następnym krokiem jest wykopanie rowów i wywiercenie odpowiedniej ilości i głębokości otworów, w których będą umieszczone rury zawierające płyn glikolowy krążący w obiegu zamkniętym i służący do wymiany ciepła z gruntu w celu ogrzewania zimą oraz do chłodzenia budynku latem.

Po zakończeniu montażu wszystkie elementy są testowane, aby upewnić się, że cały system działa poprawnie. Należy także przeprowadzić niezbędne procedury uruchomienia i dostosowania ustawień.

Na koniec, dostarczamy dokumentację dotyczącą urządzenia oraz instrukcje obsługi dla użytkowników. Na podstawie faktury udzielamy gwarancji na instalację. Przeprowadzamy też krótkie szkolenie z obsługi systemu dla właścicieli budynku.

Współpracujemy z Liderem Branży Szwedzkich Pomp Ciepła NIBE z wbudowanym zbiornikiem c.w.u.  i Polskim producentem GeoPower, który od 25 lat dostarcza sprawdzone i zaawansowane rozwiązania w gruntowych Pompach Ciepła z aż 300L zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Żywotność tych pomp jest bardzo długa. 

Przez lata zrealizowaliśmy wiele projektów opartych na pompach ciepła gruntowych, które nie tylko podnoszą komfort życia, ale także dbają o środowisko.

Dołącz do naszych zadowolonych klientów i zainwestuj w przyszłość pokoleń.

Wypełnij formularz – Doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie!

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego to ważna decyzja, ale nie musisz podejmować jej sam.

Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania, rozwiać obawy i pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu.

📞 Zadzwoń: 509 379 126


📩 Napisz: biuro@dom4you.pl

📢 Dowiedz się już dziś, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie!

Poszerz swoją wiedzę: